"Kaip man būti tikru, jei buvau įkalbėtas būti tuo, kas nesu?"

Vyrai, šiandien svarbiausia užduotis mums yra ne kaip tapti kažkuo, ką siūlo visuomenės vyriškumo idealai, o kaip sugrįžti į save ir sužinoti, kas iš tikrųjų esam. Reikalas nelengvas, bet atsiperkantis.

Susitikimas su vyrais - ne žiūrint kašį, ne prie alaus, o kai norisi iš tikrųjų suprast save ir gyvenimą - gali būti svarbi erdvė vidinių transformacijų procese.

Tęstinė grupė vyrams

Kviečiame į TIKRAS ilgalaikę grupę vyrams, kurios metu kelsime klausimus:
– kaip įsivardint apsaugos mechanizmus ir nusimesti kaukes, kurios nuo vaikystės prilipusios prie veidų ima atrodyt kaip tikros?
– ką reiškia atvira širdimi pasitikti vidinį pažeidžiamumą, kuris neišvengiamai kyla gyvenant tarp kitų žmonių?
– kaip rasti stiprybės pripažinti savo vidinę tikrovę, kuri kartais nepatogi ir kurios norisi vengti?

Ši grupė skirta vyrams, kurie siekia išsilaisvinti iš nusistovėjusių “tikro vyro” stereotipų ir leisti sau būti savimi Tikrais. Tokiais, kokie jie yra iš tikrųjų.

Ilgalaikė grupė yra naudinga norintiems:

 • stiprinti pasitikėjimą savimi;
 • lavinti konstruktyvaus bendravimo įgūdžius;
 • neveikiančius elgesio įpročius keisti naujais;
 • būti dalimi vyrų bendruomenės, kurioje nereikia nieko atitikti.

Tai vieta pažinti savo pasenusius elgesio modelius, juos pamažu keisti naujais, sveikesniais – ir tą daryti su palaikymu iš kitų, kurie savo ruožtu dirba su savaisiais iššūkiais. Tai erdvė, kur leidžiama nusiimti apsaugines kaukes ar įvaizdžius ir pasimokyti veikti be jų.

Apie ką mes?

Gyvas pokalbis DELFI Plius įrašų studijoje

Ačiū Aurimui Kuckailiui už pokalbį ir DELFI Plius komandai už leidimą juo dalintis. Nuoroda į straipsnį čia.

TIKRAS.

TIKRAS – vieta skirta vyrams. Tai patyriminė paieška kuriant ir realizuojant asmeninį brandaus vyriškumo apibrėžimą.

Seminarais, konsultacijomis ir tęstinėmis grupėmis kuriame kultūrą, kurioje legalu būti savimi: gilintis į save, mokytis iš kitų, suteikti ir gauti palaikymą, komunikuoti naujai ir išbandyti kas veikia.

Mes nesiekiame parodyti teisingo kelio, išmokyti teisingos technikos kaip reikia gyventi, kaip būti vyru. Mes siekiame padėti įsisąmoninti tai, kas jau esi. Pažinti, kas viduje nepažinta. Nes tik žinodamas kur esi, suprasi kur nori eiti.

Mūsų vertybės

ĮSISĄMONINIMAS

Užuot kūrę paviršinius ramybės sluoksnius, siekiame tapti sąmoningais tam, kas jau yra giliai mūsų viduje.

RYŠYS

Stipriname emocinį intelektą, empatiją, atjautą sau, kuriam bendrystę ir prašome pagalbos, kai jos reikia.

TIKRUMAS

Ugdomės drąsą būti pažeidžiamu, autentišku, savimi, net jei tai reiškia būti nepatogiu kitiems.

Grupę veda

Ignas Genys

Vyrų saviugdos treneris, egzistencinio koučingo specialistas ir lektorius, patyriminių mokymų vedėjas, studijuojantis geštalto psichoterapijos metodus, dirbantis su grupėmis ir individualiai emocinio sąmoningumo ir santykių srityse.

Temos ir nauda

Grupėje daug laisvės, aptariamos temos kaskart skiriasi. Tarp temų, kurias neretai paliečiame grupių metu:

 • Vyriškumas: ką man reiškia būti vyru šiandien? Ko bijau?
 • Santykiai: koks esu tarp kitų? Kokį grįžtamąjį ryšį gaunu?
 • Bendravimas: kaip įpratau megzti ryšį? Kas tame neveikia?
 • Seksualumas ir kiti klausimai, kuriuos per dažnai nutylim.

Visi dalyviai turi priėjimą prie:

 • Online bendruomenės dalinimuisi, diskusijoms, klausimams ir atsakymams, bendrų veiklų organizavimui;
 • TIKRAS bendruomenės saviugdos resursų
 • Grupės nariai gauna nuolaidas į TIKRAS seminarus ir stovyklas.

Registracija

2020 m. grupės vyks Vilniuje ir Klaipėdoje

Grupė Klaipėdoje

Grupės pradžia: spalio mėn.
Grupės susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį vakare ir trunka 2 valandas. Grupės dydis iki 12 vyrų.

KAINA: 15 Eur už sesiją mokant iš anksto už 1 mėnesį.

ĮVADINIAI SUSITIKIMAI
Prieš grupės pradžią dalyviai bus kviečiami įvadiniam susitikimui – tai asmeninė koučingo sesija prieš grupės pradžią, kuri padės įsivardinti dalyvavimo grupėje tikslus ir kryptis. Įvadinio susitikimo kaina 20 Eur.

Grupė Vilniuje

Grupės pradžia: spalio mėn.
Grupė susitinka kas mėnesį. Susitikimai vyksta antrą mėnesio šeštadienį ir trunka 8 valandas. Grupės dydis iki 12 vyrų. Tarp kasmėnesinių grupės sesijų dalyviai susitinka bendrai veiklai ir tęsia diskusiją online grupėje.

KAINA: 60 Eur už 1 mėnesį.

ĮVADINIAI SUSITIKIMAI
Prieš grupės pradžią dalyviai bus kviečiami įvadiniam susitikimui – tai asmeninė koučingo sesija prieš grupės pradžią, kuri padės įsivardinti dalyvavimo grupėje tikslus ir kryptis. Įvadinio susitikimo kaina 20 Eur.

Dalyvių atsiliepimai

Paimta iš Facebook TIKRAS.

Šiame plokščiosios medijos ir pertekliaus visuomenės vakuume, tokia vyriškumo paieškos forma reikalinga, kaip gėlas vanduo. Vyrai serga mitų, klišių, formų ir visuomenės suformuotų normų visuma. Džiaugiuosi galėdamas drąsiai teigti, kad tai ką daro visa TIKRAS komanda yra reikalinga, gyva, tikslinga ir nauja. Tikiuosi tai išaugs į naują vyriškosios kultūros etapą.

Paulius Kavoliūnas

Kiek dažnai gali būti tikras be jokių filtrų? Kiek žmonių paklausia ir iš tiesų nori sužinoti kaip tu jauties? Ar turi ką nors, kas gali išklausyti tave be kritikos ir patarimų ir tiesiog išjausti ir palaikyti? Realybė yra tokia, kad su visais yra filtrų (su žmona keblu kalbėt apie moteris, su tėvais apie seksą, su draugais gali būti asmeniškumų), ne visi turi laiko, ne visi turi noro, ne visi turi empatijos ir ne visi aplamai sugeba eiti giliai ir turi tam drąsos, nes dažniausiai ėjimas gilyn inicijuoja stiprius procesus ir kitame, o tam ne visi pasiruošę. Visa tai ir dar daugiau gaunu TIKRAS vyrų saviugdos uždaroje grupėje, kurioje dalyvauju nuo 2019 pabaigos. Eidamas ten maniau bus įdomu, kad tai tiesiog "dar viena" patirtis, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius. Rekomenduoju kiekvienam.

Aleksandr Bissekerskij

Per dažnai svajones paskandindamas abejonėse, baimėse ar tikrai, tai ką jaučiu yra tikra, ar tikrai, tai apie ką svajoju, yra verta gyvenimo, užtikau Igno projektą „Tikras“. Na, Tikras tai tikras. Bandom! Tai ką patyriau dalyvaudamas grupės susitikimuose „gyvai“, o dabar ir „online“, gerokai pranoko mano lūkesčius. Ignas, kaip specialistas, jautriai reaguoja į tai, kas vyksta grupėje, suvaldo procesą, kurdamas saugią atmosferą. O mes tuo ir naudojamės! Neriam gilyn ten, apie ką ir pačiam sau kartais sunku pripažinti. Man įdomu. Žmonės grupėje tokie skirtingi ir spalvingi! Džiaugiuosi, kad galiu pažinti juos, galiu būti kartu, dalyvauti tame ir patirti tai, kas tikra. Rekomenduoju!

Artūras Jomantas